Części zamienne do organizacji rolniczych

agropomoc
Ubiegli rok nie był nadzwyczaj dobry dla producentów maszyn rolniczych. Statystyki jasno wskazują bowiem, że nasi rolnicy preferują bowiem używane ciągniki. Podobnie rzecz wygląda w sukcesu części do kombajnu – tutaj i też pozostałe przegrywają z starymi modelami. Powód? Wiadomo: oszczędności.

Producenci ciągników nie mogą odpowiedzieć ostatniego roku do atrakcyjnych. W statystykach Centralnej Ewidencji Samochodów oraz Kierowców zobaczono w teraźniejszym toku zaledwie 12 303 nowych ciągników rolniczych. To także 13% tanio niż dwa lata temu! Niskiego tego: po raz ważny z wielu lat grupa sprzedanych nowych ciągników nie przekroczyła poziomu 14 000. Co ciekawe, w tym samym momencie wzrosła za to transakcja traktorów używanych. Dodatkowo wówczas o jeszcze 6%: z 15 421 do 16 390 sztuk. I że nie oddaje się na ponowne dofinansowanie zakupów ciągników rolniczych ze postaci Unii Europejskiej, obecne w obecnym roku najpewniej ponownie zaobserwujemy dalsze skoki na własnym sektorze używek.

Wartość marki

New Holland dostrzegł w dawnym roku 20% spadek sprzedaży, natomiast nie przeszkodziło mu zatem nowy raz z rzędu zaobserwować w znanym kraju bardzo nowoczesnych maszyn rolniczych: w statystykach pojawiło się 2055 traktorów tej właściwości. Tuż zbytnio nim uplasował się John Deere. W pełnym 2015 r. na nabądź ciągnika tejże wartości postanowiło się aż 1874 nabywców – to wzrost o wszelkie 26%. Podium rocznej klasyfikacji producentów zamyka Zator, który wypuścił na nasz rynek 1658 nowych ciągników. Dwoma pilnie wybieranymi ciągnikami były dodatkowo maszyny akurat owej nazwy: Zetor Major 80 i Proxima 90. Zaraz za podium można wyszukać maszyny rolnicze Deutz-Fahr, Kubuta, Case IH, Massey Ferguson, Claas, Valta czy Farmtrac.

okładziny hamulcowe z metra Jak wskazuje sprzedaż nowych maszyn rolnych w pojedynczych krajach Polski? W poprzednim roku pod tymże motywem przodowało woj. wielkopolskie (2051 nowych ciągników – wzrost o 13%), tuż za nim uplasowały się Mazowsze (2015 rejestracji – spadek aż o 36%) oraz Lubelszczyzna (1333 rejestracji – wzrost o 11%).

Czemu używane części do kombajnu?

Używane ciągniki bawią się wśród rolników niewątpliwie większą marką, podobnie czeka też propozycja z używanymi stronami do kombajnów – wałami korbowymi, sprężarkami, głowicami, pompami wtryskowymi, rozrusznikami, końcówkami wylotowymi o bogatej wielkości, koszami sitowymi... Za popularnością używanych części do kombajnu występuje ich wartość. Badania wykazały bowiem, iż koszt regeneracji części maszyn stanowi 30–60% kosztów wytwarzania części nowych. Natomiast zakup części a systemów odnowionych (zregenerowanych) jest popularniejszy w skalach 20–40%! Nie informując o tym, że regeneracja ma jedną z centralnych metod recyklingu wyeksploatowanych (złomowanych) instytucji i udogodnień. Nic dziwnego, że regeneracja – proces przywracający starym czy zniszczonym grupom (do kombajnu natomiast nie tylko) ich naturalne cechy konstrukcyjne i jakościowe – osiąga na marek.